Tänapäeval hoolitseb pere eelarve eest enamasti kaks inimest, kelle mõlema rahaline panus on hädavajalik. Seetõttu on oluline tagada, et sissetuleku ajutise või püsiva kaotuse korral ei satuks perekond rahalistesse raskustesse.
Pere toimetulekut võivad mõjutada mitmesugused ootamatud ja ebameeldivad sündmused – nii need, mis muudavad töötamise ajutiselt võimatuks, kui ka need, millel on raskemad tagajärjed.
Kontrollige valmisolekut
Et olla majanduslikult keerulisteks olukordadeks valmis, tasub igal täiskasvanud pereliikmel esitada endale järgmised küsimused:
- Kas finantskohustused (laenud, liisingud) saavad makstud ka juhul, kui pere sissetulek väheneb?
- Kas lastele mõeldud rahaline tugi saab pere sissetuleku vähenemise korral kannatada ja millest tuleb loobuda?
- Kas mul on piisavalt sääste, et vajaduse korral pääseda koheselt eriarsti vastuvõtule ja taastusravisse?
Kuigi meie kõigi elutingimused, vajadused ja kohustused erinevad, tasub töövõimetusest tingitud sissetuleku vähenemiseks olla valmis. Ekspertide hinnangul võiks keerulisemate elusündmuste tagavaraks olla ühe kuni kolme aasta sissetulek. Niisugune mustadeks päevadeks mõeldud varu võib tunduda väga suure summana. Paljudel tekib ka kahtlus, kas sellise summa kontol hoidmine on üldse otstarbekas ja kas seda on üldse võimalik igakuise säästuna koguda.
Elukindlustus kui turvavõrk ajaks, mil pole piisavalt sääste
Säästude kogumine võtab aega ja tihti ei jää inimestel selleks vaba raha. Sel juhul tasuks kaaluda alternatiive, mis pakuvad samuti majanduslikku kaitset.
Lihtsaim lahendus on elukindlustus, mis tähendab et kindlustatud isiku surma korral on tagatud kokkulepitud kindlustussumma väljamaksmine. Elukindlustuse puhul on omastel kindlustussumma kasutamisel vaba voli. Sellega on võimalik asendada kindlustatu perele ära jäänud sissetulekud või hüvitada kindlustatu surmaga seotud väljaminekud.. See annab kohe majandusliku kindlustunde nii teile endale kui ka perele ning võimaldab valida summa, mis võrdub ühe või mitme aasta sissetulekuga. Seejuures saate kombineerida endale sobiva paketi, valides kindlustuskaitsed, mis on just Teile olulised.
Õnnetusse sattumiseks ei pea olema mägironija või tuletõrjuja
Tervise Arengu Instituudi avaldatud vigastuste statistika kohaselt juhtub enamik õnnetusi tavalise inimesega tavaolukorras. Arvestada tuleb ka tõsiasjaga, et Eestis registreeritud infarktide, insultide ja pahaloomuliste kasvajatega seotud haigusjuhtude arv on aasta-aastalt tõusutrendis. Selleks et saaksite õnnetusest või haigusest korralikult taastuda ja ei peaks seejuures muretsema pere finantsstabiilsuse pärast, tasubki kindlustusele mõelda.
Teie küsite, meie vastame
Sellest, milline kindlustuskaitse valida, kui suured peaksid olema kindlustussummad ja mida tuleks teada välistuste kohta, annab põhjaliku ülevaate meie kindlustusekspert. Kindlustusnõu saamiseks ei pea enam tulema pangakontorisse, kuna väärtuslikku infot ja tuge pakume ka videokohtumisel.
Elades tuleb ootamatusi ette
Elukindlustus on hea võimalus luua kogu perele majanduslik kindlustunne igaks olukorraks. Elu tasub kindlustada just lähedaste toimetulekule mõeldes. Nii loote perele võimaluse rahaliselt hakkama saada ka olukorras, kus Teie pereliikmete eest enam hoolitseda ei saa.
Kindlustust pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Enne lepingu sõlmimist palun tutvuge tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel registreeruge nõustamisele.