Umbes kaks kolmandikku Eesti inimestest on kindlustanud oma kodu ning elementaarseks peetakse ka auto kaskokindlustust. Seevastu elu kindlustamine on asi, mille peale paljud meist pole kunagi mõelnudki. Antud artiklis lükkame ümber neli elukindlustuse müüti.
Esimene müüt: elukindlustus on väga kallis
Lausa 40% Eesti elanikkonnast leiab, et just kalli hinna tõttu ei saa nad endale elukindlustust lubada. Tegelikult võrdub näiteks 50 000 euro peale tehtud elukindlustuse kuutasu kahe kinopileti hinnaga, makstes umbes 10 eurot. Seda pole ju palju!
Kindlustusmakse oleneb kindlustussumma suurusest ja vanusest. Kui suure summa peale oma elu kindlustada, otsustab igaüks ise, kuid soovituslikult võiks see katta vähemalt kindlustatu ühe aasta sissetuleku.
Lugege lisaks: „Kui palju maksab elu kindlustamine?“
Teine müüt: elan turvalist elu ja mul ei lähe kindlustust vaja
On inimlik loota, et teiega ei juhtu õnnetusi ja rasked haigused lähevad kaarega mööda või et küll te õnnetuse korral kuidagi ikka majanduslikult ots otsaga kokku tulete.
Paraku ei tea meist keegi ette, mida elu tuua võib. Raske vigastuse saamiseks ei ole vaja ronida kaljudel ega sõita autorallit. Õnnetusse võib sattuda ka kodust väljumata. Statistika näitab, et suurem osa õnnetusi toimubki just turvaliste koduseinte vahel ja et ka haigused ei ole üksnes eakate mureallikas.
Elukindlustust saate täiendada kriitiliste haiguste lisakindlustusega, mis hõlmab näiteks pahaloomulisi kasvajaid, südameinfarkti, muid operatsiooni vajavaid südamehaigusi, neerupuudulikkust ja ajuinsulti. Kõik need rasked haigused nõuavad väga pikka ja kulukat ravi, mille ajal saab kindlustus abiks olla.
Mõistlik on korra läbi mõelda, kuidas saaksite majanduslikult hakkama, kui teil tuleks töölt õnnetuse tõttu paar kuud kuni aasta eemal olla. Kui piisavat rahapuhvrit pole kogunenud, siis tasub mõelda kindlustuse peale. Eriti vajalik on elu kindlustamine siis, kui olete perekonnas oluline sissetuleku tooja ja teil on rahalised kohustused ehk laen või liising.
Lugege lisaks: „Kodu on tänavast ohtlikum paik“
Kolmas müüt: elukindlustuse sõlmimine võtab palju aega
Elukindlustuslepingu sõlmimine kui toiming ei võta palju aega. Küll aga tuleb enne läbi mõelda, milliste juhtumite vastu oleks teil mõistlik end kindlustada. Et selles selgusele jõuda, pidage nõu meie spetsialistiga.
Personaalse soovituse saamiseks sisestage enda andmed kindlustuskalkulaatorisse, mis arvutab hetkega välja võimaliku elukindlustuslepingu suuruse ja kuumakse.
Lugege lisaks: „Õnnetused, mis võivad juhtuda meie kõigiga“
Neljas müüt: nagunii mulle raha välja ei maksta
SEB maksis aastatel 2014–2018 elukindlustushüvitise välja 98% juhtudest. Peamiseks keeldumise põhjuseks oli asjaolu, et tingimustele vastavat kindlustusjuhtumit ei olnud toimunud.
Võimaliku pettumuse ja arusaamatuste vältimiseks laske kindlustuslepingu sõlmimisel spetsialistil põhjalikult lahti seletada, millistel juhtudel ja tingimustel hüvitis välja makstakse ning millised juhud on välistatud.
Lihtne, aga tähtis samm
Elukindlustuslepingu sõlmimine on otsus, mis võib osutuda äärmiselt oluliseks, kui teiega juhtub mõni ootamatu traagiline sündmus. Elu kindlustades annate oma pereliikmetele teadmise, et hoolite neist ja soovite nende olukorda leevendada isegi siis, kui teie endaga juhtub halvim ning nad peavad edaspidi hakkama saama ilma teieta.
Kasutades kindlustuskalkulaatorit, saate personaalse elukindlustuse pakkumise.
Soovite elukindlustuse kohta nõu küsida?
Kindlustusandja on SEB Elu- ja Pensionikindlustus. Kindlustustooteid vahendab AS SEB Pank.
Enne lepingu sõlmimist tutvuge kindlustustingimustega ja vajaduse korral registreeruge lehel www.seb.ee nõustamisele.