SEB pangast saab alates tänasest taotleda õppelaenu
SEB internetipangas ja kontorites saab alates tänasest, 9. augustist taotleda õppelaenu. Peagi algava õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 2500 eurot, intressimäär on 5% laenujäägilt aastas ja lepingu sõlmimine on tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära ehk 1250 euro ulatuses.
„Õppelaen kui laenuliik on endiselt vajalik paljudele noortele, näiteks tasulist kõrgharidust omandavatele või välismaal õppivatele tudengitele, samuti ka madalama sissetulekuga peredest pärit üliõpilastele, aidates neil katta õpingutega seotud kulutusi. Õppelaen parandab võimalusi kõrghariduse omandamiseks ja õpingutele keskendumiseks ning annab seeläbi panuse ettevõtlikke noorte arengusse,“ kommenteeris SEB erasegmendijuht Triin Raudsepp.
Õppelaenu saab taotleda kõrgkooli astunud või seal juba õppiv Eesti kodanik, samuti ka pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud. Õppelaenu käendajaks sobib Eesti kodanik, pikaajalise või alalise elamisloaga isik, kes on viimase kolme kuu jooksul saanud regulaarselt sissetulekut vähemalt miinimumpalga ulatuses. Pärast õppelaenulepingu sõlmimist saavad kaks eraisikust käendajat pangakontoris või internetipangas vormistada käenduslepingud. Laenu saab tagada ka Eestis asuva kinnisvaraga, mis kuulub õppijale, tema abikaasale või lähisugulasele ning ja selle sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot igast SEB kontorist.
„Õppelaenu tasub võtta, kui laenu kasutamise eesmärgid on hästi läbi mõeldud. Hea meel on tõdeda, et noorte teadlikkus ja vastutustundlikkus õppelaenust kui finantskohustusest on aasta-aastalt kasvanud ja tavaliselt ei taotleta õppelaenu, kui selleks tegelik vajadus puudub. Laen võib aga olla regulaarse sissetuleku puudumisel õppurile hädavajalik, näiteks õppemaksu tasumiseks, arvuti ostmiseks või elamiskulude katmiseks. Õppeaasta jooksul saab laenu taotleda ka osade kaupa, vastavalt tegelikule vajadusele. Seega on mõistlik kaaluda, kas vajatakse kogu laenusummat korraga või pigem kasutatakse seda osade kaupa ning kas tullakse toime iga-aastase õppelaenu intressi tasumisega õpingute ajal. Soovitame õppelaenu osade kaupa võtta eelkõige neil tudengitel, kes ei kata sellega õppemaksu, vaid igapäevaseid elamiskulusid,“ täiendas Raudsepp.
SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 10. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.
Lisainfo:
Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank
mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post maarja.kalamas@seb.ee