Sotsiaalsed investeeringud ühiskonda
Panustame tulevastesse põlvkondadesse
Valime toetamiseks sellised projektid, mis loovad tugeva ja stabiilse baasi äritegevuse arengule, aitavad parandada laste ja noorte elamistingimusi, edendavad haridust ning täiendavad meie klientide teadmisi.
Toetatud projektide valik
Toetust taotlevate projektide hindamisel lähtume oma otsustes SEB ühtsetest kriteeriumidest.
- Toetame selliseid projekte, millest meil on võimalik sponsoritena aktiivselt osa võtta nii projekti korraldades kui ka finantstoetuse pakkumise kaudu.
- Toetatavad projektid peavad tugevdama SEB brändi ning olema kooskõlas meie eetiliste ja korporatiivsete väärtuste ning meie klientide huvidega. Need on suunatud järgmistele ühiskonna jaoks olulistele valdkondadele:
püsiv mõju laste ja noorte arengule;
ettevõtlus ja innovatsioon;
haridus ja teadmised. - Me ei toeta üksikisikuid, sotsiaalset isolatsiooni või diskrimineerimist soodustavaid projekte, riskielemente sisaldavaid projekte ning poliitilise või religioosse iseloomuga projekte.
- Juba mitu aastat järgime rangelt kingituskeelupoliitikat: me ei tee oma klientidele ega partneritele kingitusi. Kuid noorte- ja sotsiaalorganisatsioone toetades anname klientidele tänutäheks kliendi panuse eest hoolekandekingitusi, annetades oma klientide nimel.
Ootame sponsorlusprojektide avaldusi projekti kirjeldusega kirjalikul kujul elektrooniliselt või kirja teel SEB Panga turundusosakonda. Kõiki saadud projekte hinnates kaalume, kui hästi sobivad need meie paika pandud kriteeriumidega, ning vaatleme neid meie olemasolevate projektide ja saadaval olevate vahendite kontekstis. Saadame taotlejale nende märgitud e-posti aadressile kirjaliku vastuse kahe nädala jooksul.
Ettevõtlus ja innovatsioon
Soovime, et ka meie klientide tulevik oleks edukas, kuid meie panus äritegevuse edendamisse kannab palju sügavamaid eesmärke. Toetades mitmesuguseid programme ja projekte, ei aita me ettevõtetel ainult rahastamist leida, vaid – veelgi olulisem – hankida ka teadmisi, mis aitaksid meie klientidel tulevikus eduka ja areneva ühiskonna luua.
Mõned projektid, mida me juba aktiivselt uutele ja olemasolevatele ettevõtjatele pakume, on kasvuprogramm, e-Akadeemia. Lisaks saab igaüks osaleda SEB innovatsioonikeskuse korraldatud üritustel.
Sotsiaalne kaasamine
Lapsed on meie tulevik. Seetõttu on meie jaoks oluline pakkuda neile edukaks elluastumiseks vajalikke tingimusi. Sotsiaalselt vastutustundliku pangana toetab SEB mitmeid sotsiaalseid organisatsioone, mis tegelevad oluliste sotsiaalsete probleemide lahendamisega.
2020. aastal jätkas pank koostööd riigi vanima ülikooli, Tartu Ülikooli ja selle teaduskooliga, mis vastutab nende noorte täiendõppe eest, kes soovivad koolist rohkem teadmisi saada. SEB eesmärk on toetada oma brändi tuntust noorte seas, toetada teaduskooli digitaliseerimise teekonnal ja oma materjalide uuendamisel.
Teine suurepärane näide on SEB koostööd Jõhvi tehnoloogiakooliga. Koostööd on kavas jätkata vähemalt aastani 2024, SEB eesmärgiks on seejuures olla koolile toeks innovatsioonihariduse laiendamisel, aidata kaasa digioskuste levikule ning pakkuda noortele inimestele töökohti oma ettevõttes.
SEB toetas 2020. aastal MTÜ SEB Heategevusfondi tegevust, mille eesmärk on parandada vanemliku hoolitsuseta laste heaolu. 2020. aastal anti välja mitmeid stipendiume, näiteks õppestipendium, noore ema stipendium ja hobistipendium. Lisaks korraldati jõulupuu projekt, mille raames sai jõulukingituse 800 turva- ja asenduskodu last ja pere. SEB Heategevusfond on Eestis tegutsenud üle 15 aasta.
Haridus ja sotsiaalne kirjaoskus
Jagame aktiivselt oma teadmisi, laiendades näiteks noorte ning oma era- ja äriklientide teadmisi finantskompetentsi alal. Panga eksperdid viivad läbi loenguid ja seminare, koolitades noori nt invetseerimise teemadel ja kuidas toimetada targalt oma teenistuse või taskurahaga. Lisaks kutsusime ellu SEB Koolisaadikute programmi, kus osaleb üle 120 keskkooli noore kolmest Balti riigist. Noored jagavad omandatud teadmisi oma koolikaaslastele.
Kõigi tasandite pangatöötajaid kaasates osaleme igal aastal mitmetel haridusüritustel.
Oleme hoidnud fookuses vanemaelaiste digipädevuse, panustades oluliselt eakate inimeste teadlikkuse tõstmisse.
Teiseks prioriteetseks teemaks on viimastel aastatel tõusnud küberturvalisus, mistõttu käivitas pank 2020. aasta septembris ülebaltilise kampaania. SEB eesmärgiks oli seejuures tõmmata inimeste tähelepanu olemasolevatele ohtudele, rääkida laiemalt petturite käitumismustritest ning edastada sõnum, et panganduse ja finantsteenuste turvalisuse valdkond on läbimas suuri muutusi.
Kultuur
Tugev ja arenenud kultuur on jätkusuutliku ühiskonna alus. Toetame juba aastaid Rahvusooperit Estonia. Igal aastal anname oma panuse ooperitraditsiooni tulevikku, andes välja kümnendat korda publikupreemia nii nais- kui ka meessolistile, kelle valisid välja ooperikülastajad.
Vastutustundlik juhtimine
Selge ja tõhus vastutuste jagamine vastutustundlikku ettevõtlust puudutavate teemade käsitlemisel kindlustab selle, et SEB tegeleb vajalike teemadega ja et neid rakendatakse kogu ettevõttes. Tugev eetika, tõhus juhtimine ja läbipaistev aruandlus toetavad meie vastutustundlikkuse tööd.