Nüüd on võimalik tuua erinevate pankade kontod ühte kohta kokku
Erinevate pangakontode jääk ühes kohas
Kõik tehingud ühes kohas
Võimalus algatada makseid teise teenusepakkuja juures avatud kontolt
Teiste pankade maksekontode lisamine SEB internetipanka
Nüüd saate oma teises pangas avatud maksekontod siduda SEB internetipangaga ja hallata oma rahaasju ühes kohas. SEB internetipank kuvab teie maksekonto üksikasjad nagu IBAN, kontojääk ja tehingute loetelu viimase 180 päeva kohta.
Kuidas see toimib?
Maksekontodele ligipääsu andmine
Oma maksekontodele ligipääsemiseks või makse algatamiseks kolmandast isikust teenusepakkuja veebilehel või mobiilirakenduses, peab sellele teenusepakkujale andma juurdepääsuõigused.
Pikaajalise nõusoleku andmine
Oma konto lisamiseks kolmandast isikust teenusepakkuja rakendusse peab kinnitama nõusoleku SEB internetipangas või kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduses. Juurdepääsuõigused maksekonto andmetele on võimalik anda kuni 180 päevaks.
Selle aja jooksul saate näha oma kontonumbrit (IBAN), konto nimetust, kontojääke ja tehingute nimekirja.
Makse tegemine kolmandast isikust teenusepakkuja kaudu
Teie kontolt makse tegemiseks tuleb Teil makse kinnitada kolmanda osapoole teenusepakkuja lehel, SEB mobiilirakenduses või internetipangas.
Makse kinnitamiseks võib olla vajalik autentimisseadme kasutamine (PIN2 sisestamine). Osa makseid saab teha ka autentimisseadet kasutamata (nt maksed oma kontode vahel või madala väärtusega ehk alla 30 eurosed maksed).
API arendajatele
Kasutage SEB avatud panganduse API-sid juba täna, et suurendada oma ärivõimalusi kogu Baltikumis.
Ühe arenduse ja integratsiooniga saate jõuda SEB klientideni Eestis, Lätis ja Leedus.
KKK
Ei. Avatud panganduse võimalust saab hakata kasutama siis, kui olete andnud loa kolmandast isikust teenusepakkujale.
Ei. Pangad kasutavad avatud panganduse võimalusi ELi makseteenuste direktiivi (PSD2) alusel ja see ei mõjuta panga kehtivat hinnakirja. Samas võivad mõned TPPd ja veebilehed oma toodete ja teenuste eest tasu küsida.
Avatud panganduse teenuste kasutamiseks kolmandast isikuste teenusepakkuja rakenduse on vaja anda kolmandast isikust teenusepakkujale juurdepääsuõigused oma maksekonto andmetele ja kinnitama oma otsuse SEB internetipanga või kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduses.
Pärast autentimist saate kutse kinnitada järgmised juurdepääsuõigused:
- Kontode nimekiri - oma maksekontode nimekirja saamiseks – IBAN ja maksekonto nimetus.
- Vahendite kinnitamine - võimalus kontrollida piisavate vahendite olemasolu oma maksekontol.
- Nõusolek - pikaajalise nõusoleku loomine oma maksekonto andmetele juurdepääsuks. Nõusolek hakkab kehtima alles siis, kui olete selle täiendavalt kinnitanud.
- Konto teave -võimalus saada teavet oma maksekonto kohta - IBAN, konto nimetus, jäägid ja tehingute nimekiri, kui olete oma nõusoleku kinnitanud. Juurdepääs antakse alles siis, kui olete oma nõusoleku täiendavalt kinnitanud.
- Maksete algatamine -võimalus algatada makse Teie nimel maksekontolt ja saada vastavad makse üksikasjad kui olete makse kinnitanud.
Juurdepääsu saamiseks oma maksekontode üksikasjalikule teabele (IBAN, konto nimetus, jäägid, tehingute nimekiri) kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduse kaudu on vajalik kinnitada oma otsus SEB internetipanga või kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduses.
Nõusoleku saab tühistada kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduse või veebilehe kaudu.
Ei. Teie kontolt makse tegemiseks on alati vajalik teie kinnitus.
Kui kontolt on võetud raha teie kinnituseta, siis pöörduge panga poole kohe, kui seda märkate. Sõltuvalt asjaoludest võib pank saada teie raha tagasi kanda.
Avatud panganduse kasutamiseks peavad pangad ja kolmandast isikust teenusepakkujad järgima finantsteenuste asutuse ja PSD2 (makseteenuste direktiiv) rangeid regulatiivseid nõudeid. Seda, kas kolmandast isikust teenusepakkuja on reguleeritud, saab kontrollida Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) registrist.
PSD2 on EL-i direktiiv, mida haldab Euroopa Komisjon. See reguleerib makseteenuseid ja makseteenuste pakkujaid kogu Euroopa Liidus (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonnas (EMP). Direktiivi eesmärk oli suurendada üle-euroopalist konkurentsi ja osalemist maksesektoris ka pangandusvälistel osalejatel (kolmandast isikust teenusepakkujad) ja luua võrdsed võimalused, ühtlustades tarbijakaitset ja makseteenuste pakkujate ja -kasutajate õigusi ja kohustusi.
Kooskõlas PSD2 ja andmekaitse üldmääruse andmekaitse eeskirjadega saavad kontoomanikud teostada kontrolli oma isikuandmete edastamise üle. Ilma tarbija selgesõnalise nõusolekuta ei ole võimalik töödelda mingeid andmeid. Kolmandast isikust teenusepakkujad saavad juurdepääsu ja võimaluse ainult neid andmeid, mis on vajalikud nende teenuste pakkumiseks, millega tarbija on nõustunud.