SEB on pakkunud elukindlustuse lahendusi kauem kui 20 aastat. Võiks ju arvata, et selle ajaga on elukindlustus muutunud sama tavaliseks kui hambapesu, kuid päris nii see veel ei ole. Kuigi huvi elukindlustuse vastu on aastate jooksul tõusnud, tundub see siiani abstraktne – auto ja kodu on käega katsutavad ja seega on ka nende kindlustamisest kergem aru saada kui elu kindlustamisest.
Selle 20 aastaga oleme aga näinud, et tegijal juhtub ning elus peab valmis olema erinevateks ootamatusteks, mis võivad juhtuda täiesti tavaolukordades. Kuidas elukindlustus ja selle juurde käivad lisakaitsed aidata võivad, jagab oma kogemuste näol SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali kindlustus- ja pensioninõustajate üksuse juht Katrin Laks.
Elukindlustus kui finantsvundament
Katrin on kolme lapse ema ning lisaks temale on ka kõik tema pereliikmed kindlustatud. Katrin: „Võib öelda, et juba minu vanemad olid „kindlustuse usku“. Mäletan hästi, kui kukkusin kümneaastaselt käeluu katki ja sain selle eest kindlustushüvitise, mille eest ostsin uue jalgratta. Olles nüüd ise ema, olen ka oma pereliikmed lisaks endale ära kindlustanud. SEBs sõlmisin elukindlustuslepingu juba 10 aastat tagasi. Tegin kohe pika lepingu, 30 aastaks, sest mida noorem sa oled, seda odavam on kindlustusmakse ja see kehtib SEBs kogu lepinguperioodi jooksul.“
Kui Katrinilt küsida, miks ta sõlmis just elukindlustuslepingu, vastab ta, et see otsus tuli ennekõike lapsevanemaks saades: „Enne SEBsse tööle tulekut oli mul vaid õnnetusjuhtumikindlustus – ma ei teadnud, et see on poolik lahendus ja tegelikult vajan enamat. Lapsevanemaks saades ei kujutanud ma aga elukindlustuse puudumist enam ettegi. See on nagu finantsvundament – kui minuga peaks juhtuma kõige kurvem, et mind ei ole enam, siis elukindlustus aitab katta ära jäänud sissetulekud, millega pere on harjunud elama, et elukvaliteet seeläbi ei kannataks. Samuti on mul elukindlustuslepingus vajalikud kaitsed iseendale – õnnetusjuhtumi päevarahad, invaliidsus- ja kriitiliste haiguste kaitsed, juhuks kui pean ravi tõttu pikemalt töölt eemal viibima.“
On küllaltki tavaline, et õnnetusjuhtumi surmakindlustust sõlmitakse elukindlustuse pähe. Kuid nagu nimetuseski kirjas, katab see vaid need surmajuhtumid, mis on aset leidnud õnnetuse tagajärjel. Oleme varasemalt kirjutanud, et SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali kahjukäsitluse andmete põhjal on vaid kuni 10% surmade põhjus õnnetusjuhtumid – enamus surmadest on põhjustatud haigustest.
Õnnetusjuhtumi kindlustuskaitsed – asendamatud abivahendid füüsiliselt aktiivsele inimesele
Katrini pereliikmetel on olnud päris tihe suhe SEB elukindlustuse juurde kuuluva õnnetusjuhtumi päevarahade kaitsega: „Kuigi enamus õnnetusi juhtub olmetingimustes, on spordivigastused meie peres olnud peamised põhjused kindlustuse poole pöördumiseks. Viimaste aastate vigastuste hulgas, mis on nõudnud minimaalselt kuuajalist taastumist ja ravi, on näiteks operatsiooni vajanud põlvemeniski ja sidemete rebestus, seljalihase rebestus, pöidlaluu murd, käeluu murd, põlvetraumad. Kuu aja pikkune taastusravi ja seetõttu töölt puudumine oleks võinud rahaliselt tekitada raskema olukorra, mis tänu elukindlustusele ja selle juurde võetud õnnetusjuhtumi päevaraha kaitsele jäi olemata,“ toonitab Katrin.
Mini, Pluss ja Ekstra – eluks oluline kiirelt ja mugavalt
Kui senini on elukindlustus- ja õnnetusjuhtumi kindlustuskaitseid, nagu Katrini näites õnnetusjuhtumi päevaraha kaitse, saadud vaid personaalse nõustamise kaudu, siis alates septembrist on kõigil võimalus 5 lihtsa sammuga elukindlustuskaitse koos õnnetusjuhtumi kindlustuskaitsetega ise sõlmida.
Logides SEB internetipanka, on võimalik valida kolme elukindlustuse paketi vahel: Mini, Pluss ja Ekstra. Omavahel erinevad need kindlustussummade poolest, kuid kõik sisaldavad juba eelmainitud kindlustuskaitseid: elukindlustuskaitse, õnnetusjuhtumi invaliidsuskaitse ja õnnetusjuhtumi päevaraha kaitse. Pakettide valimisel tasub kindlasti tutvuda ka tingimustega.
Ainar Leppänen, SEB jaepanganduse valdkonna juht: „Elukindlustuse paketid on hea näide innovatsioonist ja SEB heast koostööst oma klientidega. Need on taskukohase hinna ja mugavaima kasutajakogemusega vaid tänu sellele, et me kuulame oma kliente ning arendame lahendusi, millest puudust tuntakse. Kindlasti ei kao nende kõrvalt ka individuaalne nõustamine, kus saab kliendi erisoovide järgi luua sobivate kaitsetega elukindlustuslepingu – kuid paketid on neile, kes leiavad kohe sobivad kindlustuskaitsed sobiva kindlustussummaga, ei vaja hetkel muid täiendavaid kindlustuskaitseid ning saavad ise vaid 5 kiire liigutusega kindlustuse sõlmida.“
Katrin tõdeb, et enamus inimesi arvab, et kui nad ei harrasta riskantseid hobisid või kui nende töö on vaid kontoris istumine, et siis ei ole kindlustust vaja. Pigem vastupidi. „Enamus õnnetusi või haigusi ei hüüa tulles ja tabavad inimesi ootamatult ning ei pruugi üldse olla seotud ei sinu töö ega hobidega,“ lisab ta juurde.
Elukindlustusega näitad, et hoolid oma lähedastest ja ka iseendast
„Kui sul on inimesi, kes sõltuvad sinust ka rahaliselt, tasub kindlasti elukindlustus endale sõlmida. SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaalis saame öelda, et enamus elukindlustussummasid, mis me oleme surmade puhul välja maksnud, on seotud haigustega. Elukindlustusele mõeldes võib esimene seos tekkida õnnetustega, kuid tegelikult põhjustavad surmasid peamiselt just haigused, mis võivad meid kõiki ootamatult tabada,“ ütleb Katrin.
Lõpetuseks soovitab Katrin minna ja vaadata kas internetipangas või siin samas SEB kodulehel elukindlustuse lahendused üle, kindlasti tutvuda põhjalikult tingimuste ning välistustega ja kui kõik sobib, see paari hiireklõpsuga ära teha. Kui sul on täiendavaid küsimusi, tahad lisaks kriitiliste haiguste kindlustuskaitset või soovid suuremat kindlustust, tasub julgelt pöörduda SEB kindlustusnõustajate poole.