Olmeõnnetused jätavad inimesed pea kuuks ajaks töölt eemale
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kahjukäsitluse statistikast selgub, et suveperioodil olid kõige sagedasemad õnnetusjuhtumite põhjused kukkumised, käe või jala vigastamised. Keskmine ravi kestuse aeg oli 32 päeva.
„Sageli alahinnatakse olmeõnnetuste võimalikke tagajärgi. Paraku esmapilgul väikesed juhtumid nagu jala välja väänamine, murul libisemine või sel suvel populaarseks saanud disc-golfi mängimine võivad lõppeda rohkem kui kuuajalise raviperioodiga. Pikaajaline töölt eemalolek võib sissetulekutes tekitada korraliku puudujäägi, eriti kui ollakse pere peamine ülalpidaja,“ selgitas SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse andmetel on keskmise olmeõnnetuse puhul välja makstud hüvitise suurus 354 eurot. „Elukindlustuse sõlmimine koos õnnetusjuhtumi lisakindlustusega annab õnnetuste korral rahalise kindlustunde. Hüvitised aitavad kompenseerida ravikulusid ja töölt eemaloleku tõttu vähenevaid sissetulekuid,“ lisas Holst. „Tegu on üsna taskukohase kindlustusega. Keskmise ravi kestus on 32 päeva ja keskmise hüvitise suurus 354 eurot. Sel puhul peaks klient igakuiselt maksma õnnetusjuhtumi lisakindlustuse eest 3 eurot ja 30 senti.“
Rohkem kui pooled elukindlustuslepingu sõlminud klientidest võtavad täiendavalt lisakindlustuse õnnetusjuhtumi tagajärjel tekkinud ajutise töövõimetuse kaitseks. SEB Elu- ja Pensionikindlustus maksis suveperioodil välja ajutise töövõimetuse hüvitisi 76 õnnetusjuhtumi eest, summas 21 790 eurot.
Lisainfo:
Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post evelin.allas@seb.ee
www.seb.ee