SEB käivitab pensionieksperimendi
Alates 5. aprillist käivitab SEB Elu- ja Pensionikindlustus pensionivalmidusele pühendatud ürituse jooksul eksperimendi, mille raames proovivad kolme erineva põlvkonna esindajad elada kuu aega Eesti pensionist. Eksperimendiga „Elu pensionäri kingades“ pööratakse tähelepanu vähemalt 60-protsendilisele sissetulekute langusele pensioniea saabumisel ning soovitakse tõsta Eesti elanike pensioniteadlikkust.
Eksperimendist võtavad osa X-, Y- ja Z-põlvkonna esindajad*, kes elavad kuu aega Eesti pensionist ja peavad sel teemal videoblogi.
Eksperimendist võtavad osa:
Rain Resmeldt Uusen, CV.ee turundusjuht, YouTube’i blogija, Z-põlvkonna esindaja:
„Mulle meeldib elada läbi arengu ja eksperimentide, nii et SEB esitatud väljakutse vastuvõtmisega ei tekkinud mul ühtki tõrget – minu jaoks on ääretult põnev elada kuu aega tuleviku-enda kingades, sest see päev terendab nii või naa. Miks mitte saada oma võimalustest ja väljakutsetest teadlikuks juba täna.
Ametialaselt puutun ma tööportaali turundajana lausa igapäevaselt kokku finantsvõimekuse küsimuste ja sissetulekuootustega ja annan endale aru, et eksperimendi käigus seatud rahalised piirid on paljude inimeste igapäevaelu juba täna. Ma püüan hea meelega nendega samastuda ja leida olukorrast mõistlikke ja nutikaid lahendusi.“
Andrei Titov, ETV+ saatejuht, MK-Estonia peatoimetaja, Y-põlvkonna esindaja:
„Mina liitusin eksperimendiga, sest näen võimalust tõsta pensioniteadlikkust ja näidata meie tuleviku finantseerimise olulisust just Eesti venekeelsele elanikkonnale. Kindlasti on minul kui perekonnapeal ja laste isal selle kuu jooksul keeruline toime tulla uute rahaliste piirangutega. Teisalt tunnetan oma nahal, kuidas pidevalt leiame vabandusi pensionikogumise edasilükkamiseks - „küll ma veel jõuan oma pensioniks koguda“. See mõtlemine võib aga viia paljusid Eesti inimesi olukorda, kus nende sissetulek väheneb päeva pealt rohkem kui poole võrra. Selleks, et vähendada nende inimeste hulka, kellele tuleks suur sissetuleku langus pensionieas üllatusena, olen valmis ohverdama oma igapäevase elustiili ja ootan seda eksperimenti lausa põnevusega“.
Mari Krumm, kindlustustöötaja, X põlvkonna esindaja:
„Minu jaoks on see eksperiment puhas seiklus ja enese proovilepanek. On väga põnev elada praegu kuu aega tingimustes, mis võiksid terendada minu pensionipõlves 20 aasta pärast. Kuigi ma ise näen pigem oma pensioni positiivsest aspektist ja proovin luua sääste tulevikuks, siis ikkagi, planeerides eelseisva kuu väga piiratud väljaminekuid, avastasin, et nii detailselt pole ma veel kunagi oma pensionile mõelnud. Kindlasti saab eksperiment olema väga kainestav ja silmiavav kogemus.“
Eksperimendi käigus ilmunud blogimisekanded jõuavad SEB YouTube’i kanalisse ja Facebooki kolmapäeval, 5. aprillil alates kella 10.00st. Kokku teeb iga blogija vähemalt 5 videopostitust, mis räägivad sellest, milline on igaühe elu, millele seab karmid rahalised raamid Eesti pension.
Lisainfo ja kontakt osalejatega:
Julia Piilmann
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB Pank
telefon +372 665 5340
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post julia.piilmann@seb.ee
www.seb.ee
*Põlvkondade jaotus lähtub neid iseloomustavatest ühistest tunnusjoontest ja väärtushinnangutest. See sai alguse eelmisel sajandil, kui autorid William Strauss ja Neil Howe lõid erinevate generatsioonide teooria. Nende nägemuse järgi on igal põlvkonnal olemas ühised tunnusjooned, mis annavad sellele spetsiifilise iseloomu ja mida on üldjoontes võimalik jaotada ka teatud sünniaastate vahel.
- X-põlvkonnaks nimetakse inimesi, kes on sündinud 1960ndail ja 1970ndail aastail pärast Teise maailmasõja järgset beebibuumi, kelle tunnusjooneks on eraldatus ühiskonnast, selle reeglite rikkumine, väljalülitumine oma kogukonna traditsioonidest.
- Y-põlvkonda (sündinud 1980ndail ja 1990ndail) on iseloomustatud kui ühiskonnameelset, tugeva kohaliku kui ka globaalse kogukonna tunnetusega põlvkonda.
- Z-põlvkond (alates 1990datest sündinud lapsed) on aga täielik nutipõlvkond, kelle jaoks enne neid toimunud nutirevolutsioon on elu reaalsus ning kelle jaoks on esimesel kohal nii ökoloogilised kui ka tervislikud ja aruka majandamise väärtused.