Tallinna Vesi täiendas oma sündikaatlaenu jätkusuutlikkuse kriteeriumitega
Tallinna Vesi täiendas oma sündikaatlaenu lepingut jätkusuutlikkuse kriteeriumitega, mis toetavad ettevõtte strateegiliste eesmärkide täitmist. SEB Eesti tegutses jätkusuutlikkuse koordinaatorina, mis on SEB jaoks esimene jätkusuutlikkuse kriteeriumitega seotud laenu koordineerimise mandaat Baltikumis.
Tallinna Vee sündikaatlaenuleping sisaldab kestlikkusega seotud kriteeriume koos iga-aastaste eesmärkidega, mis on suunatud ettevõtte kõige olulisematele keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimisküsimustele (ESG). Pärast muudatust moodustavad umbes 82% protsenti Tallinna Vee koguvõlast rohelised ja kestlikkusega seotud instrumendid, mis rõhutab ettevõtte kestlikkusstrateegia tugevust ja loob kindla aluse tulevastele projektidele.
„Kliimaolukord ja selle mõju veesüsteemile rõhutab vajadust täiendavate meetmete järele veesektoris,“ ütles Tallinna Vee finantsjuht Taavi Gröön. „Kestlikkusega seotud täiendus 2023. aastal sõlmitud lepingule toetab hästi Tallinna Vee strateegiat olla osa looduslikust veeringest – pakkuda klientidele puhast joogivett, mida tarbides saavad kliendid olla kindlad vee naasmises tagasi loodusesse võimalikult puhtal kujul,“ kirjeldas Gröön.
AS-iga SEB Pank, Swedbank AS-iga ja OP Corporate Bank plc Eesti haruga 2023 mais sõlmitud sündikaatlaen toetab Tallinna Vee investeeringuid veevõrku ja veepuhastusjaama, samuti reoveekogumisse ja reoveepuhastusjaama.. Investeeringud on olulised veetarbimise keskkonnamõju vähendamiseks, oluliste teenuste toimepidevuse tagamiseks ja kestliku linnaarengu edendamiseks.
"Tallinna Veele antud kestlikkusega seotud finantseerimine on suunatud energia tõhususe suurendamiseks, sh veekadude minimeerimisele, ja tõstab esile SEB finantstoodete uuenduslikkust kliimamuutuste vastu võitlemisel," ütles SEB Baltikumi kestlikkuse juht Anders Larsson. "SEB on uhke, et saab nõustada ja toetada meie pikaajalist klienti, aidates ettevõttel tugevdada veevõrku, reoveekogumist ja reoveepuhastusjaama, mis teenindavad üle poole miljoni inimese, ning läbi selle suurendada ka sektori vastupanuvõimet kliimamuutustele. Täneme ka kaaslaenuandjaid OP Corporate Bank Eesti filiaali ja Swedbank AS-i," täiendas Larsson.
Laenu intressimarginaal sõltub Tallinna Vee konkreetsete jätkusuutlikkuse eesmärkide täitmisest, mis on seotud taastuvelektri tootmise, elektritarbimise vähendamise ja veekadude minimeerimisega. „Kestlikkusega seotud laenud loovad suuremaid stiimuleid, sidudes laenutingimused ettevõtte kestlikkuse tulemuste saavutamisega. Tavaliselt lepitakse kokku 2-3 ambitsioonikat kestlikkuse eesmärki, mille mõõdikute täitmist jälgitakse igal aastal. Eesmärkide saavutamisel on intressimäär madalam, mittetäitmisel aga kõrgem,“ kirjeldas Larsson.
Tallinna Vesi on suurim vee-ettevõte Eestis, mõjutades peaaegu kolmandiku Eesti inimeste igapäevaelu. Ettevõte pakub teenust, mis vastab kõikidele standarditele, arvestades selle mõju keskkonnale ja loodusele. Puhas kraanivesi vastab kõikidele joogivee standarditele ning puhastatud reovee kvaliteet ületab kehtivaid standardeid. Tallinna Vesi kasutab tootmisprotsessides taastuvenergiat ja on seadnud ambitsioonikad eesmärgid energiatarbimise vähendamiseks ja taastuvenergia tootmiseks aastaks 2030. Ettevõte toodab rohelise soojuse ja elektri reoveepuhastusprotsessis tekkivast biogaasist ning puhastab peaaegu 40% kogu Eesti kodumajapidamiste reoveest, pidades esmatähtsaks Läänemere tervist.
2024. aasta alguses hinnati SEB neljandat aastat järjest parimaks kestlikkuse nõustajaks Põhjamaade suurettevõtetele ja finantsasutustele. Tallinna Vee jätkusuutlikkuse koordinaatori mandaadiga laiendab SEB enda jätkusuutlikkusega seotud laenude nõustamise ka Baltikumi.
Lisainfo:
Katre Kärner
kommunikatsioonijuht
ärikliendi valdkond
SEB Pank
Telefon +372 5560 9962
Tornimäe 2, 15010 Tallinn
katre.karner@seb.ee
www.seb.ee