Ettevõtete koostöö viib innovatsioonini
Tehnopoli ja SEB koostöös loodud Innovatsiooniliidrite Klubi alustas 2024. aasta sügisel oma järjekorras juba viiendat hooaega. See ainulaadne platvorm toob kokku ettevõtete juhid, idufirmade eestvedajad, teadlased ja kohalike omavalitsuste esindajad, et kasvatada innovatsioonivõimekust ja luua tulevikku suunatud lahendusi.
Ettevõtetele suunatud innovatsiooniteenused
Innovatsioon on tihtipeale tulemuseks erinevate ideede, oskuste ja perspektiivide kokkupuutest. „Kui ettevõtted erinevatest valdkondadest teevad koostööd, võivad nad luua uusi ja unikaalseid lahendusi, mis poleks üksi tegutsedes võimalikud. Selline koostöö võib avada uusi turge, suurendada efektiivsust ja luua märkimisväärset väärtust mõlemale osapoolele,“ põhjendab Innovatsiooniliidrite Klubi vajadust SEB innovatsioonijuht Anette Ustal.
Selle hooaja alguses võttis klubi tegevuste juhtimise üle Alice Reisel, Tehnopoli suurettevõtete arendusspetsialist. Alice toob klubisse värske visiooni, mille keskmes on terviklik ja eristuv innovatsiooniteenuste portfell. Tema eesmärk on aidata ettevõtetel kasvatada oma loome- ja arenguvõimekust, pakkudes samas toetavat ja usaldusväärset keskkonda, kus liikmed saavad julgelt katsetada ja õppida.
“Teenuste disaini hariduse ja projektijuhtimise kogemus annab mulle praktilise aluse pakkuda ettevõtetele lahendusi, mis aitavad ideid ellu viia. Innovatsioon on riskimise kunst – eksides saame õppida ning just see viib edasi,” sõnas Alice. Ta rõhutas, et kogukonna tugevuse aluseks on avatuse, usalduse ja koostöö väärtustamine.
Alice’ile on inspiratsiooniks Steve Jobsi mõte: “Innovatsioon eristab liidrit järgijast.” Tema sõnul on tõeline liidriomadus oskus avada uusi võimalusi ja luua teid, mida teised pole veel avastanud.
Mida uus hooaeg toob?
Muudatusi on oodata nii innovatsiooniliidrite klubi strateegilises fookuses kui ka tegevustes ja formaadis. Uuel hooajal on oluline rõhk:
• Suurettevõtete väljakutsete lahendamisel: Keskendutakse selgemalt suurettevõtete vajadustele, pakkudes neile spetsiaalseid lahendusi ja tööriistu.
• Grupipõhine ja individuaalne nõustamine: Klubi plaanib pakkuda nii ekspertmentorlust kui ka klubiliikmete vahelisi modereeritud arutelusid (peer-to-peer).
• Praktilised töötoad ja piloteerimine: Innovatsiooniteenuste portfell võimaldab liikmetel oma ideid testida ja läbi kogemuse selgust leida.
Koostööst kogukonnani
Innovatsiooniliidrite Klubi liikmeskond on muljetavaldav, hõlmates 61 organisatsiooni, sealhulgas:
• 28 suurkorporatsiooni
• 29 teadmuspõhist iduettevõtet
• 2 omavalitsust (Tallinn ja Tartu)
• 2 Eesti tippülikooli (Tartu Ülikool ja TalTech)
Koostöö sellise mitmekesise kogukonna vahel loob ainulaadse sünergia, mis kiirendab uute ideede sündi ja realiseerumist.
Innovatsiooniliidrite Klubi ei ole pelgalt arutelude koht, vaid praktiline platvorm, kus ideedest saavad teod. SEB ja Tehnopoli koostöös algatatud ja juhitud klubi sillutab teed lahendustele, mis viivad Eesti ettevõtted innovatsiooni esirinda maailmas.
Lisainfo: Innovatsiooniliidrite klubi kodulehelt